(17) 23-876-987 Informacje medyczne 24h

Medycyna naturalna

Leczenie chorób i schorzeń naturalnymi produktami staje się coraz bardziej popularne. Warto wiedzieć, co przed czym może nas uchronić. Oto kilka przykładów.

  1. Apiterapia – czyli leczenie przy użyciu miodu pszczelego. Miód wielokwiatowy łagodzi drogi oddechowe, wzmacnia organizm, naczynia krwionośne. Gryczany pozytywnie wpływa na wątrobę, ma działania odtruwające. Miód lipowy idealnie sprawdzi się w stanach gorączki. Wrzosowy zaś warto stosować przy stanach zapalnych, np. gardła.

  2. Żeń-szeń – od dawien dawna był uznawany za lek na wszelkiego typu dolegliwości. Wpływa on korzystnie na pracę serca, obniża poziom cholesterolu, jest dobrym składnikiem przy leczeniu cukrzycy, ponieważ obniża poziom cukru we krwi. Ponadto podnosi libido u mężczyzn. Osoby, które regularnie przyjmują żeń-szeń mogą pochwalić się energią, witalnością, zwiększoną odpornością na stres.

  3. Bioenergoterapia – ta metoda leczenia wywodzi się już ze Starożytności. W tej metodzie chodzi głównie o to, aby do pacjenta podejść całościowo, a nie leczyć pojedyncze choroby. Wierzy się, że człowiek ma dodatkowy układ – układ energetyczny, który tworzą linie. Te z kolei połączone są z organami głównymi. Choroby biorą się ze złej, negatywnej energii, a bioenergoterapeuta ma za zadanie się jej z organizmu pozbyć.